עמותת אדמתי
חסר רכיב

חקלאים נגד הרפורמה של האוצר: "תוביל לנטישת אדמות מדינה"

17/02/2022
בעקבות רפורמת החקלאות הצפויה היום (ראשון), התקיים כנס חירום של המרחב הכפרי בגבול רצועת עזה. לטענת החקלאים, יבוא ירקות ופירות מחו"ל יוריד את המחירים, שממילא אינם רווחיים לחקלאי, מה שעלול לגרום לפגיעה אנושה בחקלאות שברצועת עזה.
"אם לא תהיה פה חקלאות - יצטרכו להעמיד כאן עוד אוגדה", אמר מפקד אוגדת עזה לשעבר, האלוף (מיל') ישראל זיו. "החקלאים הם החיילים והקצינים בצבא הקיום שלנו".

סגן שר הביטחון, אלון שוסטר, הוסיף: "לא נסכים לתוכנית ולרפורמה שהיא חרפה, שהציעו לנו אנשי האוצר".
יו"ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ"ל תנועת המושבים, עמית יפרח, מסר: "אנחנו על הגדר, מתוך ירי הרקטות ושיגור הבלונים, מגדלים עגבניות ופלפלים בעוטף עזה וכך מייצרים רצועת ביטחון ומזון. הרפורמה כפי שהיא מוצעת תגרום לחקלאי חמאס וארדואן לשמוח, במקום שהממשלה תגרום לחקלאות שלה בגבולות לפרוח".

עוד אמר: "אנו בעד רפורמה בחקלאות שתיטיב עם הצרכנים והחקלאים ומתנגדים לרפורמה שתפגע בחקלאות בעוטף עזה, בגליל ובגולן ותשאיר את המדינה עם 220 אלף דונם אדמות נטושות בגבולותיה".

אלון דוידי, ראש עיריית שדרות, הוסיף: "צריך להביא את הממשלה לפה. רק מי שמגיע לפה מבין שהשדות הללו הם מה שמגן על מדינת ישראל. חמאס לא נלחם בצה"ל. חמאס תמיד יפסיד לצה"ל. חמאס במשך 20 שנה מנסה לגרום לנו לעזוב את המקום הזה. האיום הוא לא פשוט. צריך לתמוך ולחזק את החקלאות פה. החקלאות היא מה שמחזק את המדינה".
חסר רכיב