עמותת אדמתי
חסר רכיב

חוזרים לדבר בניה וקליטה

03/06/2021
בתחילת השבוע נערכה פגישת עבודה ראשונה פנים אל פנים בין מנכ"ל רמ"י עו"ד יעקב (ינקי) קוינט לבין מזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר. בפגישה במשרדי רמ"י, לה קדמה פגישה באמצעות הזום לאחר שנכנס קוינט לתפקידו, נועדה להוות פתח להמשך עבודה מסודרת בין התנועה הקיבוצית והקיבוצים, לבין מוסדות רמ"י.
בישיבה לקחו חלק גם עו"ד מניה לייקין היועצת המשפטית של רמ"י, גלית ויטנברג מנהלת האגף החקלאי ברמ"י ומורן גליקשטיין מלשכתו של קוינט. בפגישה עלו שורת נושאים מרכזיים והיא לא כללה ירידה לפרטים המדוייקים.

בין הנושאים שהעלה מזכ"ל התנועה היו גם קידום הטיפול ביישום חלופת האגודה בקיבוצים שבחרו בה, בדגש על יישום מהיר בקיבוצי עוטף עזה. בסוגיה זו הנחה מנכ"ל רמ"י לקדם את התהליכים. בנוסף לכך נדונו הגברת קצב יישום השיוך הקנייני בקיבוצים שבחרו בחלופה זו, וסוכם כי התנועה הקיבוצית תעביר את תמונת המצב העדכנית בנושא ככל היודע לגורמי המקצוע בתנועה. נושא נוסף שעלה הינו חידוש הסדר הביניים לאחר סיום 2021 והוחלט כי זה יוארך לתקופה נוספת.

בנוגע ל"בנייה החברתית", העלה מזכ"ל התנועה את הצורך לאפשר הקמת בתי חייל במסגרת שימושים חברתיים. גלית ויטנברג הזמינה את מזכ"ל התנועה להתחיל בהליך בחינה ספיציפית של הנושא, ובימים הקרובים תבחן את הסוגיה באופן מעשי בקיבוץ חצור.

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, סיכם את הפגישה ואמר: "אני שמח שחזרנו לשוחח על הנושאים הקריטיים לגורלה של התנועה הקיבוצית וליכולתה לצמוח. שמחתי לגלות קשב וגמישות ואני מקווה כי האוירה הטובה תימשך גם כשנגיע לעסוק בפרטים".
חסר רכיב