חסר רכיב

"גלובס": תושבי כפר מל"ל נגד השבת קרקע לרשות מקרקעי ישראל עבור מחיר למשתכן

29/10/2017
תושבי כפר מל"ל נגד רמ"י. מסרבים לךהשיב קרקע וטוענים: הקרקע היא שלנו לדורי דורות


http://www.globes.co.il/serve/globes/printwindow.asp?did=1001209539


התפתחות חדשה במאבקים של יישובים חקלאיים להגדיל את הפיצויים בגין השבת קרקע חקלאית למדינה: קבוצה של 20 חברים במושב כפר מל"ל, כולל הח"כ לשעבר עמרי שרון שירש את נחלת משפחת אביו, ראש הממשלה המנוח אריאל שרון, עתרה לבית המשפט המחוזי מרכז בדרישה לבטל את החלטת רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) להשיב למדינה קרקעות שאותן חוכר המושב, וזאת לצורך קידום פרויקטים למגורים בשטחן.

כבר בתחילת השנה הנוכחית, בעקבות קידום של "תוכנית רחבת היקף" הייחודית לפרויקטים של למעלה מ-750 יחידות דיור, תחת המסגרת של הוועדה לקידום בנייה במתחמים מועדפים (ותמ"ל), פנתה רמ"י לכפר מל"ל לצורך השבת קרקעות למדינה, במסגרת שינוי ייעוד הקרקע מחקלאות למגורים ובכפוף לפיצוי כספי למושב. רמ"י דרשה את השבת הקרקע עד ל-22 באוקטובר (יום ראשון שעבר), אולם המושב מתנגד למהלך. יום אחרי פקיעת מועד ההשבה הגיש המושב בקשה לצו מניעה נגד רמ"י, אשר התבקשה להציג את עמדתה בבית המשפט ב-14.11.

מדובר בקרקע של 260 דונם במרכז הוד השרון, הקרויה "מתחם התפר". רובה היא קרקע של רמ"י המוחכרת לכפר מל"ל, וחלקה שייך לאנשים פרטיים. על הקרקע מקודמת תוכנית לבניית 1,750 יחידות דיור - 1,250 מהן הן של רמ"י, רובן ומתוכננות לשיווק במסגרת מחיר למשתכן.

חוזה היסטורי, מול "השלמה למשבצת"


את העתירה נגד ההחלטה הגיש המושב באמצעות משרדו של עו"ד שרגא בירן, שהיה מקורב לאריאל שרון וייצג את כפר מל"ל בכמה עסקאות.

חסר רכיב