עמותת אדמתי
חסר רכיב

בעין סולרית- לעולם בעקבות השמש

24/06/2019


תמונת המערכת הסולרית של אגודת המים בעמק  הירדן במאגר אשדות יעקב, אשר צולמה ע"י תלמידת בית ירח טל רווה - משתתפת בתחרות הארצית "בעין גיאוגרפית" של משרד החינוך.
כבכל שנה עורך משרד החינוך תחרות צילום ארצית הנקראת "ישראל בעין גיאוגרפית", מטרת התחרות היא עידוד התבוננות, צפייה וחקירה של תופעות גאוגרפיות וסביבתיות, והצגה של  יחסי הגומלין שבין האדם לסביבה. בתחרות משתתפים תלמידים מכל רחבי הארץ, אשר נבחרו על ידי ועדה ייעודית של משרד החינוך.

 

אחת התמונות שנבחרו להתמודד בתחרות השנה צולמה ע״י טל רווה מקיבוץ אשדות יעקב איחוד, תלמידת כיתה יא' במגמה הגיאוגרפית בתיכון בית ירח.

 

התמונה שצולמה על ידי טל היא תמונת המערכת הסולרית הצפה על פני מאגר מים בקיבוץ אשדות יעקב - פרויקט מהפכני של אגודת המים בעמק הירדן, המביא עימו בשורה ירוקה וחדשה בתחום הסביבה וחיסכון באנרגיה ומים בפרט.

טל בחרה לקרוא לתמונה: "לעולם בעקבות השמש" בהסבר על התמונה כתבה: "במהלך טיול בשדות הקיבוץ שלי, הבחנתי במאגר המכוסה בפאנלים הסולאריים. ראיינתי את האחראי על המיזם שסיפר לי כי מאחר והמיזם הצליח – מתוכננים לקום עוד כ- 20 מיזמים כאלה על מאגרים בכל רחבי הארץ.  מדובר באנרגיה מתחדשת אשר מטרתה לצמצם את התלות במשאבים מתכלים ומזהמים, ובד בבד לעורר את המודעות לפיתוח בר קיימא. זוהי תופעה ייחודית מסוגה בארץ ולכן החלטתי לבחור בתמונה זו לתחרות הצילום הארצית."

טל ביקשה להודות לשמוליק קוצ'וק איש תחזוקה של אגודת המים בעמק הירדן שהשקיע מזמנו לטובת הסבר על הפרוייקט ולאגודה עצמה, למורותיה לגאוגרפיה-אורית סטולרו וציפי ורט קוצר ולבית הספר. בימים אלו ממתינה טל ולהחלטת השופטים ולתוצאות התחרות.

זיו הרחול מנהל הפיתוח באגודת המים: "שמח לראות כי דור העתיד בעמק חושב במונחי אקולוגיה וסביבה, גאים בטל על בחירת התמונה ובהשתתפות בתחרות ומאחלים לה הצלחה רבה, אנחנו חושבים באופן אובייקטיבי כמובן, שזו אכן התמונה היפה ביותר."

לצפייה בתמונות הלוקחות חלק בתחרות:

 

https://geographyisrael.wixsite.com/geography/photo 

 

 

_____________________________________________________________________________________________________

לפרטים עיתונאיים:

נטעלי מילס | אופיר שפיגל תקשורת וקשרי ממשל | 04-9535030


תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב